Białystok Miasto Dobrej Muzyki


Zbliża się koncert Białystok - Miasto Dobrej Muzyki

24 sierpnia 2016, 13:27
Konferencja prasowa dotycząca koncertu Białystok Miasto Dobrej Muzyki, foto: Monika Kalicka

Już po raz czwarty Polskie Radio Białystok zaprasza mieszkańców regionu na koncert na zakończenie wakacji na Rynek Kościuszki w Białymstoku.

Koncertowe granie rozpocznie w sobotę (27.08) o 18:00 zwycięzca tegorocznego konkursu Przebojem na antenę - Eleanor Gray. Później wystąpią zespoły: ukraiński Kozak System oraz polskie - Bracia i Golec uOrkiestra.

Różnorodność muzyczna na najwyższym poziomie

Jak podkreśla szef muzyczny Polskiego Radia Białystok Marcin Kozłowski będzie to duża porcja energii. "Jak co roku staramy się, aby muzycznie było bardzo różnorodnie, ale zawsze na wysokim poziomie" - zapewnia. Koncert "Białystok - Miasto Dobrej Muzyki" to nie tylko okazja do pożegnania wakacji, ale też poznania nowej ramówki Polskiego Radia Białystok. "Chcemy opowiedzieć o kilku propozycjach, zdradzić pewne tajemnice. Mogę powiedzieć, że będzie nas i słychać i widać" - zapowiada dyrektor programowy rozgłośni Tomasz Kleszczewski.

Goście specjalni koncertu

Na zaproszenie Polskiego Radia Białystok i współorganizatora koncertu - prezydenta Białegostoku, na scenie wystąpią goście specjalni. Po 20:00 brązowy medal Igrzysk Olimpijskich zaprezentują młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki i jego trenerka Malwina Sobierajska-Wojtulewicz.

Zdaniem wiceprezydenta Rafała Rudnickiego będzie będzie to dobra okazja, by podziękować za pierwszy medal olimpijski zdobyty przez zawodnika z Białegostoku. W dniu koncertu, od rana, na Rynku Kościuszki w Białymstoku będzie można spotkać dziennikarzy Polskiego Radia Białystok w specjalnym plenerowym studiu. (aj/mak)


Zbliża się koncert "Białystok Miasto Dobrej Muzyki" - relacja Adama Janczewskiego