Białystok Miasto Dobrej Muzyki


"Białystok - miasto dobrej muzyki" - niezwykły koncert na zakończenie wakacji

28 sierpnia 2016, 20:34
Golec uOrkiestra na koncercie Białystok Miasto Dobrej Muzyki, foto: Monika Kalicka

Przy znakomitej muzyce i w doskonałym towarzystwie w ostatni weekend sierpnia pożegnaliśmy lato.

Po raz czwarty Polskie Radio Białystok zorganizowało koncert "Białystok - miasto dobrej muzyki".

Imprezę rozpoczął o 18:00 zwycięzca tegorocznego konkursu Przebojem na antenę - Eleanor Gray. Później wystąpił ukraiński zespół Kozak System, Bracia i Golec uOrkiestra.

Na scenie brązowy medalista z Rio

Na zaproszenie Polskiego Radia Białystok i współorganizatora koncertu - prezydenta Białegostoku na scenie wystąpili goście specjalni. Po 20:00 białostoczan powitał brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich młociarz Podlasia Białystok Wojciech Nowicki i jego trenerka Malwina Sobierajska-Wojtulewicz.

Jak podkreślał wiceprezydent Rafał Rudnicki, była to dobra okazja, by podziękować za pierwszy medal olimpijski zdobyty przez zawodnika z Białegostoku.

Plenerowe studio Radia Białystok

Można nas było spotkać przy Ratuszu od 9:00 do 18:00. Z naszego plenerowego, niebieskiego studia nadawaliśmy program na żywo: najpierw Rokowirówkę poprowadził Marcin Kozłowski, a od 14:00 Hity dla Ciebie zaprezentowała Miłka Malzahn. W programie było wielu gości, m.in. zwycięzcy konkursu Przebojem na antenę 2016 - zespół Eleanor Gray.

Konkurs dla Słuchaczy

Przygotowaliśmy konkurs związany z Polskim Radiem Białystok. Można było wygrać atrakcyjne nagrody: 2 tablety i 4 wyjątkowe zestawy gadżetów Radia Białystok.

Pogodne radio pogodnych ludzi

Koncert "Białystok - miasto dobrej muzyki" był nie tylko okazją do pożegnania wakacji, ale też poznania nowej ramówki Polskiego Radia Białystok. "Pogodne radio pogodnych ludzi" - pod takim hasłem już za tydzień ruszamy z programem. - Chcemy opowiedzieć o kilku propozycjach, zdradzić pewne tajemnice. Mogę powiedzieć, że będzie nas i słychać, i widać - zapowiada dyrektor programowy rozgłośni Tomasz Kleszczewski.

Cieszący się ogromnym zainteresowaniem konkurs Wielka Wakacyjna Wyprawa, w ramach którego przez dwa miesiące odwiedzaliśmy różne zakątki województwa podlaskiego, pytając słuchaczy, gdzie jesteśmy, będzie miał swoją kontynuację jesienią. Tym razem postawimy na legendy związane z regionem, przybliżymy niesamowite historie - a wszystko w formie konkursu z nagrodami.

Polskie Radio Białystok otwiera się na podróżników - w każdą niedzielę zapraszać będziemy globtroterów z Podlasia i wysłuchamy ich historii.

(aj, mak, ds/zmj)


Białystok miasto dobrej muzyki - relacja Adama Janczewskiego


Ze Słuchaczami w plenerowym studiu rozmawia Dorota Sokołowska


Słuchacze odwiedzają nasze plenerowe studio - relacja Doroty Sokołowskiej