Białystok Miasto Dobrej Muzyki


Białystok: Od czwartku Festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar

20 sierpnia 2015, 14:45
fot. Dorota Sokołowska

Przez cztery ostatnie dni wakacji w Białymstoku i jego okolicach będzie można skorzystać z atrakcji przygotowanych na 3 edycję festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar. Podczas 40 wydarzeń wystąpi ponad 400 artystów z Polski, krajów Partnerstwa Wschodniego i Europy Zachodniej.

Na tegorocznym Innym Wymiarze można będzie poznać kulturę żydowską: posłuchać m.in. muzyki klezmerskiej, obejrzeć film o białostockich kopistach, uczestniczyć w spacerze edukacyjnym po zapomnianych miejscach. Każda z miejskich instytucji kultury przygotowuje coś wyjątkowego: wystawy, warsztaty czy spotkania z twórcami. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Festiwal będzie trwać od 27 do 30 sierpnia, a sobotni wieczór (29.08) to koncert na pożegnanie lata pod hasłem "Białystok - Miasto Dobrej Muzyki. Zagrają TLove, Bednarek, Mademoiselle Carmel z zespołem The Zebras oraz Ewa Szlachcic. Impreza Polskiego Radia Białystok już po raz trzeci wpisuje się w festiwal Inny Wymiar. Nasze radiowe studio stanie przy Ratuszu już o 9:00, będziemy razem z naszymi słuchaczami uczestniczyć w imprezach Innego Wymiaru, rozmawiać o historii miasta oraz z gwiazdami, m.in. zespołem TLove i Bednarkiem, którzy przyjeżdżają na nasze zaproszenie. Początek koncertu o 18:00. Szczegóły są na: bmdm.pl. (ds/mk)